Sportvilág

2016.02.19. 20:19

Női kézilabda BL - Őrzi második helyét a Győr

A Győr hat góllal legyőzte svéd vendégét, a Sävehof csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, így egy fordulóval a zárás előtt őrzi második helyét csoportjában.

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 9. forduló:

Győri Audi ETO KC-Sävehof (svéd) 32-26 (19-14)

A két csapat január 17-ei összecsapásán a Győr simán, 26-18-ra nyert idegenben, és most is fontos volt számára, hogy begyűjtse a két pontot.

Ennek ellenére lassú játékkal kezdett, emiatt a vendégek húsz percen keresztül kézben tartották a mérkőzést. A 11. percben, 4-6-nál Ambros Martin vezetőedző időt kért, majd gyorsan döntetlenre alakult az állás, ám a remélt fordulat ekkor még elmaradt. Erre egészen a félidő hajrájáig várni kellett, amikor Groot vezérletével és egy remek rohammal sikerült elhúzni öt góllal.
A második félidő elején is az ETO maradt lendületben, 24-15-re ellépett, a svédek mestere pedig időt kért, hogy ne legyen még nagyobb a különbség. Valamelyest feljavult a csoportban sereghajtó Sävehof játéka, ráadásul az ETO kissé elkényelmesedett, így csökkent az előnye, ezzel együtt nem kellett attól tartani, hogy a svédek egészen közel zárkóznak.

A győri Heidi Löke (j), valamint a svéd Julia Eriksson, Elin Enhöring és Stine Lund Andreassen (b-j) a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportja 9. fordulójában játszott Győri Audi ETO - IK Sävehof mérkőzésen a győri Audi Arénában 2016. február 19-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

Az utolsó öt perc 29-26-ról indult, ám ekkor megint jól összpontosítottak a győriek, és biztosan tartották otthon a két pontot.
A magyar csapat jövő vasárnap Bukarestben zárja a középdöntőt.

Vasárnap játsszák:

Midtjylland (dán)-CSM Bucuresti (román), Ikast 15.10
Vardar Szkopje (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 17.30
Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés (213-164), 2. Győr 13/9 (228-208), 3. Szkopje 10/8, 4. Bucuresti 7/8, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/9

1. csoport:

Baia Mare (román)-Thüringer HC (német) 38-27 (19-12)
szombaton játsszák:
Rosztov Don (orosz) - Fleury (francia) 15.00
Larvik (norvég) - FTC-Rail Cargo Hungaria 19.00
Az állás: 1. Rosztov 15/8, 2. Baia Mare 10/9 (241-226), 3. FTC 10/8 (230-217), 4. Larvik 8/8 (213-204), 5. Fleury 6/8, 6. Thüringer HC 1/9

A csoportokból az első négy jut a negyeddöntőbe.