Sportvilág

2014.07.31. 19:03

U19-es labdarúgó Európa-bajnokság: a németeké az aranyérem

A német válogatott nyerte a Magyarországon rendezett U19-es labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a csütörtöki döntőben 1-0-ra legyőzte a portugál csapatot a budapesti Szusza Ferenc Stadionban.

Az első félidőben a németek akarata érvényesült és a 39. percben Hany Mukhtar találatával meg is szerezték a vezetést. A fordulást követően már sokkal többet támadott a csoportkörben a magyarokkal azonos kvartettben szerepelt, Mészöly Géza csapatát 6-1-re kiütő portugál válogatott, több nagy lehetősége is volt az egyenlítésre, de az eredmény már nem változott.

Németország 2008 után nyerte meg újra az U19-es kontinensviadalt.

A német Julian Brandt (k), valamit a portugál Tomas Podstawski (b) és Gelson Martins (j) az U19-es labdarúgó Eb döntőjében, a Portugália - Németország mérkőzésen a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2014. július 31-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

U19-es Eb, döntő:

Németország-Portugália 1-0 (1-0)

Szusza Ferenc Stadion, v.: Javier Estrada (spanyol)

Gólszerző: Mukhtar (39.)

Sárga lap: Kempf (74.), Holthaus (80.)

Németország: Schnitzler - Akpoguma, Stark, Kempf, Holthaus - Öztunali, Kimmich - Brandt, Stendera (Lohkempe, 84.), Mukhtar (Shyre, 90.) - Selke

Portugália: André Moreira - Mauro Riquicho, Domingos Duarte, Joao Nunes, Rafa - Gelson Martins (Jorge Intima, 86.), Raphael Guzzo (Francisco Ramos, 59.), Podstawski, Marcos Lopes, Ivo Rodrigues (Romário Baldé, 66.) - André Silva

Az aranyérmes német csapat ünnepel az U19-es labdarúgó Eb döntőjét, a Portugália - Németország mérkőzést követő díjátadón, a budapesti Szusza Ferenc Stadionban 2014. július 31-én. Németország-Portugália 1-0. MTI Fotó: Illyés Tibor