Újabb magyar arany a kajak-kenu Eb-ről

2017. július 16., 10:08 forrás: m4sport.hu
komment
A kajakos Takács Tamara aranyérmet szerzett 500 méter egyesben a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján.
hirdetes_kapcsolo: 1
data['nincs_banner']: 0
G->reklam_mentes: 0

A női kajakosok 500 méteres döntőjével kezdődtek meg a vasárnapi döntő eseményei Plovdivban a kajak-kenu Európa-bajnokságon - tudósította az M4Sport.hu.

Az időjárás terén jelentős változás következett be, hiszen míg egy nappal korábban 42 fok várta a versenyzőket, addig mára 19 fokban és szakadó esőben kellett rajthoz állniuk.

Takács Tamara rajtja nem sikerült a legjobban, a rajtnál ugyanis beragadt, és még 300 méternél is közel egy hajóval volt lemaradva az élen álló fehérorosz versenyzőtől, azonban fantasztikus hajrát produkálva, 01:47.264-es idővel elsőként ért célba.

A szombati öt aranyérem után megvan az újabb Eb-cím, ezáltal a magyar versenyzők megerősítették helyüket az éremtáblázat élén.