2024.11.11. 09:00
Dunaújvárosi horgász- és vízi turizmus fejlesztés
A kormány elfogadta a Magyar Országos Horgász Szövetséggel közösen megalkotott Nemzeti Horgászturisztikai Stratégiát. Ezt a döntést már nagyon várta a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület vezetése a horgász- és vízi turizmus fejlesztését szolgáló, nagyobb beruházások megvalósíthatósága érdekében.
A Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia 2030 fejlesztési lehetőségeket jelent a jövőben a mintegy egymillió hazai horgász számára is. Fotó: DH-archív/Szabóné Zsedrovits Enikő
Magyarország Kormánya elfogadta a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (MOHOSZ) közösen megalkotott Nemzeti Horgászturisztikai Stratégiát. A cél, hogy javuljanak a horgászat feltételei, erősödjön a közösség, és Magyarország vizei még vonzóbb célponttá váljanak mind a hazai, mind a külföldi horgászok számára - adta hírül közösségi oldalán dr. Mészáros Lajos, térségünk országgyűlési képviselője. A stratégia megalkotását már nagyon várta a mintegy 2200 tagot számláló Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület vezetése.
Bár saját forrásból, illetve vállalkozók támogatásával látványos felújításokat végeztek az elmúlt időszakban is, ám a horgász- és vízi turizmus fejlesztését szolgáló, nagyobb volumenű beruházások megvalósíthatóságát a pályázati támogatásokban látták.
Dunaújvárosi tervek
Somfai Rezső, a dunaújvárosi horgászegyesület vezetője februárban arról nyilatkozott hírportálunknak, hogy egyesületüknek már van egy komplex fejlesztési terve még 2017-ből, amelyet terveik szerint idén aktualizálnak is annak érdekében, hogy ha megnyílnak a pályázati lehetőségek, azonnal benyújthassák rá a kérelmeket. A pályázatok alapját a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia biztosítja, éppen ezért jelentős mérföldkőnek számít a folyamatban a mostani kormánydöntés.
Mint azt a Magyar Közlöny november 6-i számában részletezték, a kormány elfogadta a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia 2030 című dokumentumot, és támogatja annak megvalósítását az Országos Horgászturisztikai Hálózati Program keretében. A feladatok finanszírozására a 2024-2030. közötti időszakban összesen 23,93 milliárd forintot biztosít a kormány, ebből már idén rendelkezésre áll 100 millió forint, a jövő évre pedig újabb kétmilliárd forintot ütemeztek.
Az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ Nonprofit Kft. lebonyolítóként, míg a Magyar Országos Horgász Szövetség és a MOHOSZ Országos Horgászszervezeti Szolgáltató Központ szakmai közreműködőként fog gondoskodni a stratégiában megfogalmazott célok és a program megvalósításáról.