2 órája
Galambhús Dunaföldvárról
A termőföldről az asztalig, TOP150 címmel jelent meg a Magyar Konyha gasztronómiai magazin kiadványa a közelmúltban. A dunaföldvári galambhús is szóba került.
Bálint Csaba a postagalambok után étrt át a húsgalambok tenyésztésére
Fotó: Bálint Húsgalamb/Facebook
A kiadványban a legjobb hazai alapanyagokat gyűjtötték össze a szerkesztők - köztük a galambhúst is. Többek között sajtok, tészták, olajok, húsok, fűszerek egzotikus alapanyagok, mézek közül válogathatunk, de megtudhatjuk azt is, hogy az ország legjobb termelői piacait hol találhatjuk meg.
Galambhúsok szigorú módszerekkel
Az összeállításban szerepel a dunaföldvári Bálint Húsgalamb is. A cég a legjobb magyar éttermeket szolgálja ki galambbal. Bálint Csaba korábban postagalambokkal foglalkozott. Most a galambokat 25-30 napos korukban vágja le, ekkor nagyjából fél kilogrammot nyomnak. Szigorú módszerekkel kopasztja, készíti elő a galambjait - olvasható a Magyar Konyha kiadványában. A Bálint Húsgalambtól - például telefonos egyeztetés után - bárki rendelhet húst
A galambhús fogyasztása nálunk nem divatos, pedig nagyon remek levest, vagy pörköltet lehet belőle készíteni (ez saját tapasztalás). A galambhús alacsony zsírtartalmú, magas fehérje-, és vas tartalommal rendelkezik. Ennek ellenére Magyarországon a galambhúsból az egy főre jutó fogyasztás a tíz dekát sem éri el, pedig nem is olyan nagyon régen rengetegen foglalkoztak galambtenyésztéssel, ezáltal a fogyasztása is jóval nagyobb volt. Persze az is igaz, valamire való galambhoz nehezebb hozzájutni, mint szinte bármilyen vadhúshoz.