Magabiztos siker

2024.03.31. 16:21

Remekül zárt a dunaújvárosi a retesz, csak négy gólt engedélyeztek

Simán hozta a kötelezőt a DFVE női vízilabda-együttese szombaton a Tatabánya elleni idegenbeli mérkőzésen.

Sümegi Nóra három góllal zárt

Fotó: Laczkó Izabella

A 15. fordulóban egy kötelező feladat várt a dunajvárosi csapatra.

Tatabánya – DFVE 4–13 (2–3, 0–3, 2–4, 0-3)

DFVE: Maczkó – Jonkl, Dobi 2, Mahieu 2, Garda 1, Szabó, Kardos D. 2. Csere: Eikel (kapus), Somogyvári, Pál, Horváth 2, Kardos L. 1, Sümegi 3, Karancsi. Vezetőedző: Vad Lajos.

A két élcsapat mögött hárman is pályáznak még az elődöntőt jelentő további két helyre: a Dunaújváros, az Eger és a BSVC. Ebben a versenyben aratott kötelező sikert a DFVE, azonban még mindig nem dőlhet hátra a csapat, mert a riválisok is nyertek.
A hazaiak kezdetben remekül tartották magukat, kétgólos hátrányukat eltüntetve egyenlíteni tudtak. Aztán ezt követően lehúzta a rólót a vendég együttes, a védelem és kapusteljesítmény egyetlen gólt sem engedélyezett a Tatabányának, a nagyszünetben már 6–2-re vezettek Gardáék.

A második félidő elején kétszer is feljött mínusz háromra a hazai alakulat, azonban forgatókönyve hasonlóan alakult, mint az első két negyedben: ismét hibátlanul „reteszelt” a DFVE, ellenben sorra szerezték az újabb gólokat, amivel fölényes és magabiztos sikert arattak. Ezzel megőrsítették harmadik helyüket a tabellán, az Eger és az egy meccsel kevesebbet játszó BVSC hárommal követi őket.

A forduló további eredményei: Eger – Győr 16–7, BVSC – Szentes 17–11, III. Kerületi TVE – Szeged 13–8.

A folytatában szombaton 17 órakor az Eger ellen hazai medencében játszik fontos rangadót a DFVE, ami az elődöntőbe jutás szempontjából mindkét csapat számára nagy jelentőséggel bír.