NB III

2024.04.08. 10:00

Győzelmi esélyt szalasztottak el, de így is elmozdult az utolsó helyről a DFC

Az NB III dél-nyugati csoportjának huszonharmadik fordulójában vasárnap a Dunaújváros FC együttese az MTK Budapest második számú csapatát látta vendégül és játszott velük döntetlent, míg a harmadik FC Dunaföldvár gárdája a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő otthonában aratott kiütéses sikert.

Tapiska Géza (jobbra) szerezte a dunaújvárosiak gólját

Jól indult a találkozó a dunaújvárosiak számára, hiszen már a negyedik percben megszerezték a vezetést. Egy hosszúnak tűnő szöktetésre a fővárosiak kapusa bizonytalanul mozdult ki, így Tapiska Géza becsúszva ellőtte mellette a labdát, ami a hálóba jutott. Lendületben maradt a hazai csapat, és az ellenfél térfelén szerzett labdákból további gólokat is szerezhetett volna, de végjátékba rendre hiba csúszott.

A fordulást követően enyhe mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, de Marlen révén mégis az újvárosiak növelhették volna az előnyüket. A fiatal támadó azonban elhibázta a ziccert, ami döntőnek bizonyult, hiszen a hatvanharmadik percben a csereként beállt Antal Dennis huszonnyolc méterről hatalmas gólt rúgott a hazaiak kapujának bal felső sarkába. A hajrában több gólszerzési lehetőséget is elszalasztottak a házigazdák, így eltékozoltak két igen értékes pontot.

Dunaújváros FC – MTK Budapest II 1-1 (1-0)

Dunaújváros Stadion, 300 néző. Vezette: Dobai János (Sáfárik, Szabó R.).

Dunaújváros FC: Halasi – Puskás G., Szepessy R., Horváth M., Stampfel, Bata, Péter N. (Marlen a 60. p.), Jakab D., Vörös (Rédling a 60. p.), Tapiska, Molnár M. (Molnár L. a 75. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

MTK Budapest II: Balázs – Béres, Farkas M. (Ebot a 46. p.), Csányi (Antal a 33. p.), Anokye, Stumpf, Földi (Mohai a 88. p.), Bene (Herczeg a 46. p.), Kwadwo, Kenesei N. (Kustudic a 75. p.), Molnár K. Vezetőedző: Kanta József.

A döntetlen ellenére a DFC elmozdult a tabella utolsó helyéről, megelőzve a vereséget szenvedő PTE-PEAC csapatát, és beérte a Fehérvárt, s már csak két pontra van a biztos bentmaradást jelentő helytől.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – FC Dunaföldvár 0-6 (0-3)

Agárd Parkerdő Sporttelep, 200 néző. Vezette: Gáspár András (Kovács II G., Szalai).

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Balogh M., Bezzeg (Ódor az 57. p.), Szombati (Balogh B. a 46. p.), Balogh Á., Tóth T. (Németh P. a 65. p.), Szellák S. (Pekowski a 77. p.), Klauz M. (Szabó B. a 46. p.), Bozai B., Krán, Lencsés. Vezetőedző: Bozai Attila.

FC Dunaföldvár: Vukman – Görög G. (Keresztes a 46. p.), Ladányi V., Gál Sz., Berekali (Rabi a 65. p., Molnár S., Tóth Á. (Ladányi P. a 65. p.), Horváth A. (Dorogi R. a 65. p.), Bartha L., Tóth M., Keringer (Horváth B. a 83. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

IMG_8202
A rutinos Bartha László két gólt szerzett a hatból
Fotó: Laufer László/DN

A földváriak kiütéses győzelmet arattak idegenben, úgy, hogy mindkét félidőben három találat született. Az első játékrészben második percében Tóth Máté szerzett vezetést a vendégeknek, majd egy negyedórával később Keringer növelte az előnyt. A harminckettedik percben Klauz Máté öngóljával alakult ki a félidei eredmény. A szünet után nem sokkal Tóth Máté büntetőből volt eredményes. Bartha László két perccel később már ötgólosra növelte a különbséget. A hosszabbításban szintén ő talált a hálóba, kialakítva ezzel a házigazdák részére katasztrofális végeredményt.

Miután a Nagykanizsa is nyert, így továbbra is egy ponttal áll előttük a harmadik helyen a Földvár.

A forduló további eredményei: Fehérvár FC II - Iváncsa KSE 1-2, Mohácsi TE 1888 – Bonyhád-Majos 1-2, Kaposvári Rákóczi FC - Ferencvárosi TC II 2-0, Érdi VSE - Szekszárdi UFC 1-3, Szentlőrinc - Paksi FC II 1-0, PTE-PEAC - FC Nagykanizsa 0-1.