Kézilabda

2024.04.26. 09:00

A fontos győzelmek után élcsapat ellen játszik a DKKA

A Békéscsaba ellen aratott nagyszerű győzelem után pénteken 18 órakor idegenben az élmezőnyhöz tartozó Mosonmagyaróvár vendége lesz a DKKA a női kézilabda NB I-ben.

Nick Viktórián az MTK ellen sem múlik semmi a siker érdekében.

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A februári fájó vereségek után remek formába lendült a Dunaújvárosi Kohász, azóta négy, nagyon fontos győzelmet aratott a riválisok ellen, egyedül a Debrecentől kapott ki, de az más kávéház. Hasonlóan, mint a negyedik Mosomagyaróvár, akik éppen a DVSC-vel harcolnak a harmadik helyért, a vasárnapi rangadójukat a hajdúságiak nyerték meg 33–27-re.

Ebben a versenyfutásban a Mosonmagyaróvárnak minden pontra szüksége van, így a DKKA ellen sem fogják félvállról venni a meccset, de az erőviszonyok is egyértelműen mellettük állnak. Ősszel, amikor a dunaújvárosi csarnok beázása miatt szintén náluk  rendezék meg a találkozót, 40–24-re kapott ki az újvárosi csapat. Ezúttal az lehet a célja az együttesnek, hogy  ne legyen ekkora különbség a végén a felek között, emellett saját játékát gyakorolva, részcélokat érjen el, készülve a következő, MTK elleni nagyon fontos mérkőzésre.

A 20. forduló további párosítása: Békéscsaba – NEKA, MTK – DVSC, Kozármisleny – Alba Fehérvár, Vác – Vasas. A Kisvárda – Ferencváros (26–36) meccset szerdán játszották. A Győr – Budaörs találkozót pedig márciusban, ahol 36–21 lett a végeredmény.

6.Moyra-Budaörs Handball2210111593628-3521
7.DKKA219012558631-7318