Rangadó után

2024.05.06. 07:30

Ez egy jó lecke volt a számukra, amiből tanulni lehet

A DKKA négypontos rangadót vívott szombaton az MTK ellen, a szezon utolsó hazai meccsén nagyon szép dolgokat, majd pedig olyan hibákat és fegyelmezetlenségeket produkált a csapat, amit az ellenfél kihasznált, s végül nyert. Azonban a Kohász csapategysége, küzdőszelleme a jövőre nézve pozitív.

Hiába a nagy hajrá, az MTK elvitte a pontokat szombaton

Az első félidőben már hat góllal vezetett a DKKA, a másodikban pedig már ennyivel ment az MTK. Végül nagy csatában, izgalmas végjátékban 34-36-ra győzött a fővárosi csapat.

Dr. Paic Róbert, a Kohász egyik szakvezetője szerint nagyon izgalmas meccset játszottak, amiben benne volt a döntetlen és a győzelem is, igazi rangadó volt. – Az első félidei hullámvölgyet még túléltük, mert akkor nagyobb volt az előnyünk, de a másodikban már nem sikerült kompenzálni.

Sajnos olyan hibák és fegyelmezetlenségek jöttek, amiket egy ilyen ellenfél kegyetlenül kihasznál. Nekünk nagyon jó lecke volt a meccs, ha ott vagyunk fejben, akkor nagyon szépen meg tudjuk oldani a feladatot, amit bizonyos etapok mutattak. Azonban pillanatok alatt el tudjuk herdálni az előnyt, amikor nem arra koncentrálunk, amit egész héten gyakoroltunk vagy többször megbeszéltünk.

- Azt gondolom, kiszolgáltuk a közönséget, sajnos nem mi örülhettünk. Bízom benne, hogy a játékosok, akik maradnak, de legfőképpen a fiatalok, olyan tapasztalatot szereztek, amit beépítenek a játékukba az elkövetkező ilyen rangadókon.

Vágó Attila, az MTK vezetőedzője így látta a találkozót: – Hektikus mérkőzést játszottunk, nem egyszerű Dunaújvárosban győzni. Nagyon örülök neki, hogy az őszi, hazai meccs után idegenben is nyerni tudtunk. Emlékszem, amikor itt dolgoztam, volt olyan szezon, amikor az élcsapatok kivételével itthon mindenkit legyőztünk. Ezért is mondtam a lányoknak, nem lesz egyszerű győzni. Fantasztikus volt a közönség, nagyon jól játszott a DKKA, állva hagyott minket az első félidőben. Ebből vissza tudtunk jönni, játékosaimban hatalmas volt az akaraterő. Aztán mi vezettünk hattal, ám ekkor sem volt vége, az utolsó öt percre jött egy újabb meccs, amikor megzavarodtunk az Újváros vegyes védekezésétől.

Mindkét csapat előtt tisztelgek, mert nagyon nagy tempó volt, taktikailag sok mindent előhúztunk. Vérbeli rangadó volt.

Szalai Babett azzal kezdte, nagyon jó meccs volt, de az egyik szeme sír, a másik pedig nevet. Meccsben voltak és ők irányítottak az első félidőben, de aztán a fegyelmezetlenségek miatt ezt kiadták a kezükből. - Sajnálom, hogy így alakult, mert végig küzdöttünk, de az MTK nagyon keményen beleállt minden helyzetbe.

Azért viszont boldog vagyok, mert nagyon egységes volt a csapat, aki a pályán, vagy a padon volt, egy emberként szurkolt. Ez a jövőre nézve abszolút pozitív.

- Szeretném ha megmaradna, hogy mi együtt vagyunk erősek, s talán ezeket rutintalan pillanatokat át tudjuk billenteni a mi oldalunkra.

A 21. forduló további eredményei: Békéscsaba - Mosonmagyaróvár 21-42, Vasas - Kozármisleny 29-31, DVSC - Vác 32-24, Alba Fehérvár - Kisvárda 27-20. A Ferencváros - Budaörs(39-27) és a NEKA- Győr (28-43) találkozókat korábban lejátszották.

7.MTK Budapest218310610666-5619
8.DKKA239014618710-9218