Utolsó meccs

2024.05.08. 07:30

Fordulatok sokasága és drámai végjáték után oda az első hely

A férfi futsal NB II. nyugati csoportjának alsóházi rájátszásának utolsó fordulójában hétfőn este a listavezető Dunaújváros Futsal a második Mad Dogs vendége volt Biatorbágyon.

Kuti András is betalált, de az összesen lőtt hat góljuk nem volt elég a döntetlenhez sem

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A két együttes között egy pont különbség volt a rangadó előtt, így a vendégeknek már a döntetlen is elég lett volna a csoport első helyének megtartásához.

Mad Dogs-Viadukt SE – Dunaújváros Futsal 7–6 (3–3)

DF: Cseresnyés – Csányi, Varga, Kuti, Vincze. Csere: Ivacs, Rácz, Fekete, Puskás. Játékosedző: Tóth Árpád.

Már az első félidő is a fordulatokról szólt, a hazaiak korai vezetése után a Dunaújváros Vincze és Rácz találataival egy percen belül fordított. Erre is volt válasza a vendéglátóknak, a 16. és 18. percben szerzett góljaikkal megint náluk volt az előny. Azonban Csányi Dávid még a szünet előtt kiegyenlített.

A fordulás után sokáig csak a helyzetekről szólt a meccs, aztán a hajrában ismét jöttek az izgalmak. A 31. percben egy gyors gólváltás után egy újabbal megint a Mad Dogs állt győzelemre, de erre is volt válasza a DF-nek: Kuti és Varga révén megint ők vezettek öt perccel a vége előtt, 5–6. Erre újfent jött egy hazai gól, s amikor már elkönyvelhettük volna a döntetlent, az utolsó percben Fischer büntetőjével megszerezte a győzelmet a Mad Dogs, s ezzel az alsóház első helyét is.