Rangos versenyen

2024.07.09. 18:00

DKSE kajak-kenusok kupasikerei

A kajak-kenu regionális akadémiai rendszer idei legrangosabb hazai utánpótlás versenyén a Magyar Kupa döntőjében szereztek érmeket a dunaújvárosi klub tagjai.

Az egyik aranyérmes Bebők Lara lett

Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

A felújított sukorói pálya, amely a jövőben a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia sportolóinak ad majd otthont június közepén nyitotta meg kapuit a Wichmann Tamás Regionális Akadémiai Kupával. Miután az új létesítmény már első körben jól vizsgázott, így felkészülten várhatták a szervezők a kétnapos Magyar Kupát.

Fotó: MKKSZ

Ide úgy lehetett eljutni, hogy az adott versenyszámokban volt egy meghatározott kvótaszám, ami alapján az első három, négy vagy öt versenyző automatikusan továbbjutott a regionális akadémiai kupákról, valamint azokban kategóriákban, ahol a három legtöbb induló volt plusz kvótákat osztottak ki.

Ezekről a regionális megmérettetésekről kvalifikálták magukat a DKSE tagjai a fináléra, ahol az U10-től az U16-os korosztályig rendezték meg sorra a futamokat. A korábbi évek hagyományának megfelelően az U13 és a gyermek kategóriákban kétezer méteren is rajthoz álltak a legfiatalabb sportolók, míg az U15-U16-os korosztályúak olimpiai számokban és mixben mérették meg magukat.

Fotó: MKKSZ

A Dunaújvárosi KSE tizennyolc versenyzővel indult, s végül két arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárták szereplésüket.

Kajak egyes ötszáz méteren az U15-ös korosztályban Bebők Lara ért be az első helyen. Kupagyőzelmet szerzett C-2 női kölyök U14 ötszáz méteren Csernák Lili és Kékesi Brigitta (Mogyi Baja) kettőse. Az U15-U16 női kajak kettes ötszáz méteren a Jámbor Lotti (Szekszárd), Katona Réka Sára (DKSE) duó óriási csata után második lett. K-1 női U13 2000 méteren Bebők Kitti szerzett bronzérmet.

A DKSE további eredményei

• K-1 női kölyök U13 2000m: 24. Csizmadia Kíra, 31. Vincze Fanni.
  • C-1 női kölyök U14 500m: 4. Csernák Lili.
  • C-2 férfi serdülő U15-16 500m: 4. Dohárszki Ábel, Györkő Huba.
  • K-4 női serdülő U15-16 500m: 4. Bebők Lara, Blényesi Réka, Katona Réka Sára, Jámbor Lotti (Szekszárd).
  • MK-4 női kölyök U13 2000m: 5. Csizmadia Kíra, Márta Ágnes (Szekszárd), Keserű Lilla (Szekszárd), Bérces Szonja (Tolna).
  • K-4 férfi serdülő U15-16 500m: 6. Kobzos Keán, Schein Péter (Szekszárd), Schein Dániel (Szekszárd), Zsinkó Milán (Szekszárd).
  • C-1 férfi serdülő U16 1000m 7. Györkő Huba, 8. Dohárszki Ábel K-4 férfi kölyök U13-14 500m: 9. Kovács Milán, Babos Viktor (Tolna), Szabó Erik (Tolna), Dombai Bertold (Plastex Kanizsa).
  • MK-4 férfi gyermek U11 2000m: 10. Keresztes-árva Csombor, Kovács Dusán, Kovács Márton (Szekszárd), Árr Barnabás (Siófok). K-1 férfi kölyök U13 2000m: 29. Kovács Milán.
  • MK-1 női gyermek U10 2000m: 30. Popovics Sára. K-2 férfi serdülő U15-16 500m 5. Kobzos Keán, Schein Dániel (Szekszárd).