Értékelés

2024.09.16. 10:00

Elfogadhatatlan volt az első harminc perc

A DKKA női kézilabdázói a bajnokság első hazai meccsén a Szombathely ellen a félidőben már kilencgólos hátrányban voltak, amivel el is dőlt a meccs. Az első harminc perc a játékosok szerint is minősíthetetlen volt, a másodikban már jobban játszottak, de a vége hétgólos vereség lett.

A Szombathely védelmét nehéz volt feltörni

Fotó: Ihász Martin

A találkozó után, ami 34-27-es vereséggel zárult, érthetően nagyon csalódottak voltak a szurkolók, és a csapat is.

A kemény mag drukkerein semmi nem múlt

Gulyás Péter, a DKKA vezetőedzője így értékelt: – Az első félidőben nyújtott teljesítményünk el is döntötte a találakozó sorsát, utána már csak szaladtunk az eredmény után. Nem tudtunk feltörni a Szombathely védelmét, a labdaszerzésekből gyors gólokat lőttek.

A második harminc percben már azt az arcát mutatta a csapat, ahogy én megismertem őket, s amit a továbbiakban szeretnék látni tőlük. Hosszú még a szezon, de rengeteget kell dolgozni, hogy ezek a fiatal lányok fejlődjenek az NB I-ben.

Kellermann Dóra szerint az első félidőben elfogadhatatlanul kézilabdáztak. A védekezés borzasztó volt, támadásban senki nem vállalta fel a felelősséget.

– A másodikban már jobban játszottunk, úgy ahogy kell. Ki fogjuk javítani a hibáinkat  – tette hozzá.

Bo Rudgaard, a Szombathely vezetőedzője: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de azt is tudtuk, hogy szünet után a hazaiak visszajönnek, készültünk is erre. Akadtak hibáink, de nagyon örülünk az értékes győzelemnek.

A Szombathely mellett a másik újonc, az Esztergom is második sikerét aratta, méghozzá nem is akármilyent, hat góllal (!) nyertek a Debrecenben, a vége 34-28 lett. A további eredmények: Budaörs - Alba Fehérvár 24-22, Kisvárda - MTK 29-28, Vác -Vasas 25-22, Mosonmagyaróvár - Ferencváros 23-29, Győr - Békéscsaba 37-26.