Kézilabda

2024.09.17. 08:30

Helytállni a világsztárok ellen

A női kézilabda NB I 3. fordulójában kedden 18 órakor a Győri Audi ETO KC vendége lesz a Dunaújvárosi Kohász csapata.

Bízunk benne, sok örömre okot adó megmozdulása lesz a csapatnak

Fotó: Ihasz Martin

Miután a kisalföldiek szombaton a Bajnokok Ligájában mérkőzést játszanak, ezért hozták előre a találkozót. A győriek eddig hibátlanok a hazai és nemzetközi porondon, itthon a bajnoki rajton simán nyertek a Mosonmagyaróvár ellen (32-21), majd a Békéscsabát is legyőzték (37–26). A BL-ben a címvédő alakulat szintén sikerrel vette az első két kört, a nyitányon a dán Esbjerget múlták felül, most vasárnap pedig a német Ludwigsburg otthonában nyertek 31–26-ra.

A Szombathely elleni hazai meccsen vereség lett a vége
Fotó: Ihász  Martin

Ezzel szemben a DKKA két vereséggel kezdett, az első fordulóban az MTK otthonában kaptak ki, köszönhetően a mérkőzés végi rövidzárlatnak. Pénteken pedig az újonc Szombathelyt fogadták, a nagyon rossz első félideji játék eredményeként már a szünetben kilenccel vezetett az ellenfél, s ugyan a másodikban már javult a Kohász teljesítménye, de fordítani már nem tudtak, 27–34.

Kérdés, az előző két találkozó kudarcát miként tudja gyorsan feldolgozni az együttes, hiszen kedden egy világsztár csapat ellen kell helytállni. Nyilván, mindenki tisztában van az erőviszonyokkal, de nem mindgy, milyen arcát mutatja a DKKA. Fontos az is,  bizonyos részfeladatokat meg tudjanak oldani, illetve küzdjenek végig. A Győr biztosan nem fogja félvállról venni a meccset,

Ezt megerősítette Per Johansson vezetőedző is a klub honlapján:

Minden együttest tisztelnünk kell, amely ide látogat Győrbe, mert a legtöbbnek az ETO elleni az év legnagyobb meccse, így fontos, hogy végig koncentráltak legyünk.

- Szeretném, ha a hétközi mérkőzéseinken megmutatná a csapat a karakterét, ehhez pedig keményebben kell kijönnünk a pályára, mint tettük azt legutóbb a Békéscsaba elleni első félidőben; összességében annál jobb találkozót várok.

A 3. forduló további párosítása: Ferencváros - Békéscsaba, MTK - DVSC, Vasas - Esztergom, Alba Fehérvár - Mosonmagyaróvár, Szombathely - Kisvárda, Vác - Budaörs.