Betonfal

7 órája

Megsemmisítették az ellenfél morálját

Szenzációs játékkal, kiütéses győzelmet aratott a Dunaújvárosi Kohász női kézilabdacsapata a Budaörs elleni szombati hazai bajnokin. A DKKA játékosai védekezésükkel megsemmisítették az ellenfél morálját.

Volt ok az örömre a Budaörs meccs után

Fotó: DKKA

Mint beszámoltunk róla, a szombati találkozón a Kohász állva hagyta a Budaörsöt,  10–9 után hatgólos rohammal roppantotta meg ellenfelét. A második félidő elején még párszor utat talált a Budaörs a hazai kapuba, de 23–18 után olyan történt, amit nem sokat, vagy nagyon régen láttunk. Megsemmisítették az ellenfél morálját.

megsemmisítették
A kapuban Gabrijela Bartulovic is nagyon sokatt tett védéseivel azért, hogy morálisan megsemmisítették az ellenfelet
Fotó: DKKA

A Budaörs negyed órán át (!) képtelen volt gólt szerezni, Bartulovic, majd a beálló Wéninger is mindent fogott, vagy helyzetig sem jutott az ellenfél.

Ezzel szemben a felszabadultan játszó hazaiak sorra dobálták a találatokat, gálameccsé változtatva a rangadónak várt összecsapást a 6. fordulóban. A teljesen megsemmisült Budaörs 34–18 után volt képes újra bevenni a kaput. A lefújás után okkal járt örömtáncot a csapat és csattant ki mindenki a bodogságtól.

Megsemmisítették a moráljukat

A szokás szerint ezer fokon égő Gulyás Péter vezetőedző azt mondta, a védekezést, amit bemutattak és végig rányomta a bélyegét az egész meccsre egy szóval tudná jellemezni: megsemmisítő!

– Természetesen ez nem fizikailag értendő, hanem az ellenfél moráljára, az elszántságára. Ez döntőnek bizonyult.

Ennek a védekezésünknek köszönhetően támadásban bátran, nagyon magabiztosan kézilabdáztak a lányok, mert érezték, hátul rendkívül stabilak vagyunk.

– Azt éreztem, minden cselben, minden kontaktban teljesen uraltuk ellenfelünket, ilyenkor nagyon nehéz mit tenni a másik oldalon, amikor nem tudnak párharcokat nyerni. Gratulálok a csapatnak, ezért dolgoztuk a kezdettől fogva, hogy ezeket a pontokat összegyűjtsük - mondta értékelésében.

Sallai Nikolett így értékelt: - Ezen a megmutattuk, igazi csapat vagyunk, mindenki, aki feljött a pályára, hozzá tudott tenni a győzelemhez. Már az első félidő után annyival vezettünk, hogy a másodikban nyugodtan játszhattunk.

Gratulálok a csapatnak, nagyszerűen játszottunk, élveztük a mérkőzést.

Az ellenfél trénere, Buday Dániel arról beszélt, nem volt semmiféle előjele ennek az eredménynek.
– A vereség ténye egy dolog, tudtuk hogy nehéz a bajnokság, ki lehet kapni idegenben, de azért ez csúnya volt.

Mélységesen szégyellem magam, remélem, a játékosaim is így éreznek. Ez nagyon gyenge teljesítmény volt, védekezésben nem tudtunk semmit sem csinálni, a kapuban nullák voltunk, így nehéz.

– Közben az ellenfél hálóőre rengeteg labdát fogott. Így semmiképpen nem lehet nemhogy rangadót nyerni, még esélyünk sem volt. Át kell beszélnünk a történteket, és más felfogásban kell kézilabdáznunk. Nyilván valóan el van keseredve az ember, de jönnek a következő feladatok, azonban mindenképpen szégyennek éltem meg ezt a szereplést.

9.Motherson Mosonmagyaróvári KC6204163178-154
10.DKKA6204174195-214