Erste LIga

2 órája

Vereség Gyergyószentmiklóson az Erste Ligában

Gyergyószentmiklóson szerepelt ma este a DAB jégkorongcsapata az Erste Ligában. Ötgólos dunaújvárosi vereség lett a vége.

Fotó: Szász Adorján

A mérkőzés előtt nem az Acélbikák voltak a mérkőzés esélyesei. Sima DAB-vereség is lett a meccs vége.

vereség
Sok helyzetet alakítottak ki a hazaiak, nem véletlen a dunaújvárosi vereség
Fotó: Gyergyói HK

Vereség: már hatgólos is volt a hátrány

Tíz percig tartotta magát a dunaújvárosi alakulat, a hazaiak ugyanis ekkor szerezték meg az első góljukat. A második harmad elejéig nem is volt különösebb gond, addig csak két gól volt a gyergyóiak előnye.  Ezután szépen, "csöpögtetve" növelte előnyét a Gyergyó, az 52. percben  már 6-0 volt az állás. A DAB becsületgólját az 54. percben  Sági Martin szerezte.

Az Acélbikák vasárnap 16.30 órai kezdettel Brassóban szerepelnek az Erste Ligában.

Gyergyói HK - DAB 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)

DAB: Tóth B. (Sági Máté) - Tóh G. (1), Kluuskeri, Mikkel Jensen, Zohovs, Watkins - Raskin, Sysak, Sági Martin 1, Ritter (1), Hári Norbert - Faith, Jurkovics, Sári, Mazzag, Cséri - Léhi, Bánki, Mathias Jensen, Cseh, Nagy B. Vezetőedző: Somogyi Balázs.