bundesliga

2019.01.17. 12:10

Gulácsiékhoz látogat az éllovas Dortmund

A listavezető Borussia Dortmund az RB Leipzig, míg a címvédőként második Bayern München a Hoffenheim vendége lesz a német labdarúgó-bajnokság első tavaszi fordulójában a hétvégén.

A tabella jelenlegi állása alapján a két magyar válogatott futballistát, a védő Willi Orbánt és a kapus Gulácsi Pétert is foglalkoztató Leipzignek a Dortmunddal szemben szombat este sorra kerülő meccse lehet a hétvége nagy párharca.

Az élen álló Borussia ugyan a 16. körben meglepetésre elvesztette addigi veretlenségét, amikor 2-1-re kikapott az újonc Düsseldorf otthonában, de így is hat pont az előnye az elsőszámú üldöző Bayern Münchennel szemben, a negyedik Gulácsiékat pedig már 11 ponttal előzi meg. A magyar kapus a téli szünet alatt azt nyilatkozta, az a céljuk, hogy az első négy között zárjanak, reálisan a harmadik-negyedikre lehetnek jók, ehhez azonban már a mostani fordulóban sem szabadna pontokat veszíteniük.

A Leipzig otthon még veretlen ebben a szezonban, kilenc meccséből két döntetlen mellett hetet megnyert, és figyelemreméltó, hogy a 24 szerzett gól mellé csupán hatot kapott. A Dortmund is saját közönsége előtt teljesít jobban, idegenben kevésbé jó, de a nyolc meccsen elért öt győzelemmel két döntetlennel és egy vereséggel így is a legjobbak közé tartozik.

A két együttes 2016 szeptembere óta öt meccset játszott egymással a Bundesligában, a mérleg pedig teljesen kiegyenlített: 2-2 dortmundi és lipcsei siker mellett egyszer nem bírtak egymással a felek. Lipcsében a Borussia eddig még nem tudott győzni, történetük első találkozóján 1-0-ra kikapott, tavaly márciusban pedig 1-1-et játszott a Red Bull Arénában.

A szintén válogatott Szalai Ádámot is a soraiban tudó, hetedik Hoffenheim a lehető legkellemetlenebb ellenfelet kapta a tavaszi nyitóforduló péntek esti első mérkőzésére: az idényt nagyon döcögősen kezdő Bayern München november 10-e óta minden sorozatot figyelembe véve veretlen, a Bundesligában egy döntetlen mellett sorozatban ötször győzött, és a Dortmund legfőbb üldözőjévé lépett elő. Ezzel szemben a Hoffenheim november 10-e óta nem nyert meccset a bajnokságban, viszont nem is kapott ki: Szalaiék egymás után hat döntetlent játszottak, most hetedikek a tabellán, de küzdeni tudásukat jól mutatja, hogy tavaly október 7-e óta nem találtak legyőzőre a Bundesligában.

A Dárdai Pál vezetőedző által irányított, és a tréner legnagyobb fiát, Palkót is foglalkoztató Hertha BSC vasárnap lép pályára az újoncként sereghajtó, sorozatban négy vereséget számláló Nürnberg vendégeként, míg a válogatott Sallai Rolandot sérülés miatt hosszabb ideje nélkülöző Freiburg szombat délután az Eintracht Frankfurt stadionjában szerepel.

Érdekes meccsnek ígérkezik még a harmadik Borussia Mönchengladbach leverkuseni fellépése, igaz, a házigazda Bayer eddig nem remekel, az ősszel elért ötvenszázalékos mérlege csak a kilencedik helyre elég.