Sportvilág

2010.02.04. 03:29

Szélig francia kupagyőztes

Dunaújváros - A Dunaferr SE egykori kiváló jégkorongozója negyedik szezonját kezdte meg ősszel Franciaországban. A múlt héten francia kupagyőztes lett.

MTI/AP

Széligék a kupa első fordulójában kiemeltek voltak, a második fordulóban a Gap csapatát verték 3-2-re, a következő körben a Villardon jutottak túl 6-2-es győzelemmel, majd a négy közé jutásért az Amiens-t verték meg 5-1-re. A döntőbe kerülés a Strasbourg ellen dőlt el, akkor a Braincon 5-2-re nyert.

Szélig Viktor nem panaszkodhat csapata bajnoki szereplésére sem. Húsz forduló után az első helyen áll a Briancon 33 ponttal, a második Rouennek és a harmadik Angers-nek 32-32 pontja van.