Labdarúgás

2024.09.17. 08:00

Az Adony és a Mezőfalva is pont nélkül maradt

A Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság élvonalában nem ment a két városkörnyéki csapatnak az Adonynak és a Mezőfalvának sem a hétvégi fordulóban. Előbbiek az Ercsi Kinizsi otthonában kaptak ki, utóbbiak otthon a Lajoskomáromtól, akik emberhátrányban tudtak nyerni.

A Mezőfalva (p) kihagyta a helyzeteit. Lajoskomárom berúgott kettőt

Ami a többi mérkőzést illeti, a Sárbogárd gyakorlatilag kiütötte a Bodajkot. A sereghajtók hiába élvezték a hazai pálya előnyét a Sárbogárd 1-9-es eredménnyel távozhatott. A Mór is alaposan odapörkölt a szintén listavégi Enyingnek, ott 1-7-nél állt meg az eredményjelző.  A Mezőfalva a Dunaújváros elleni vereség után a Lajoskomárommal szemben próbált meg javítani.

KK Grain Kft.-Mezőfalva – Lajoskomárom 0-2 (0-1)

KK Grain Kft.-Mezőfalva: Kovács Á. – Balázs, Rózsahegyi, Török, Rakonczai - Balogh I. (Villám), Sági, Németh B. (Kovács B.), Mekota - Kovács K. (Márki), Morár. Vezetőedző: Váradi Tamás.

Lajoskomárom: Deák Z. – Varga F., Kovács K., Csörgei, Gergye (Simon Gy.) - Dudar E., Hajdinger (Németh Á.), Kövecses (Makai), Dudar K. - Nyikos, Rózsás. Edző: Varga Ferenc.

Kiállítva: Varga F. (78.).

Az első félidő 39. percében egy szabadrúgást követő beívelést fejelt a hazai Kovács kapujába Nyikos. A szünetet követően nagyjából kiegyenlített játék folyt, de gólrúgó helyzetet csak a vendégek tudtak valóra váltani. A 68. percben ismét Nyikos lendült akcióba, és a jobb oldalon elfutva, a keresztbelövés után két gólra növelte a Lajoskomárom előnyét. A 78. percben Varga Ferencet a második sárgával kiállította Gebei Bálint játékvezető, de az emberelőnyt Mezőfalva a hátralévő bő negyedórában már nem tudta kihasználni. A hazai csapatnak akadtak helyzetei, azonban ezek rendre kimaradtak.

Váradi Tamás Mezőfalva:-  Összességében mindkét félidőben voltak helyzetek, melyből az ellenfélnek sikerült jobban kihasználni a lehetőségeket.

Sajnos négy ziccert is kihagytunk, amit nem lehet ilyen mérkőzésen.

Mozberger Mátyás Lajoskomárom: -Nagyon nehéz volt a mai meccs a pálya és az ellenfél miatt is.

Erős volt az ellenfél, de sportszerűen játszottak

.- Mi kevés helyzetet dolgoztunk ki, de rúghattunk volna több gólt is.

Ercsi Kinizsi – Adony 2–1 (2–1)

Ercsi Kinizsi: Hompót – Lakakisz, Mónus, Juhász B. (Rebők), Schnierer J. – Kun B. (Orza), Horváth B., Hujber, Hodula M. (Buzás) - Blonski (Lak), Schnierer B. (György). Vezetőedző: Lieber Károly.

Adony: Andrejev – Budai, Hamar (Bognár B.), Virág, Balogh B. - Tóth D., Holentoner, Bagóczki, Fábián (Csiki) - Posztós (Kelemen), Tatár (Pati). Vezetőedző: Boldoczki Sándor.

Kiállítva: Balogh B. (49.).

Akár egy félidős mérkőzésnek is tekinthető a találkozó, hiszen az első negyvenöt percben eldőlt a pontok sorsa. Ráadásul Adony a 49. perctől kénytelen volt emberhátrányban játszani Balogh Bálint kiállítása miatt. A 22. percben a hazai Kun talált be az adonyi hálóba, majd a 35. percben már kétgólos előnnyel vezettek a vendéglátók Horváth révén. A szünet előtti 38. percben Adony még szépíteni tudott de a meccs végéig már nem érte utol riválisát.

A forduló további eredményei: Tóvill-Kápolnásnyék – Csór Truck-Trailer 3-2, Bodajk – Sárbogárd 1-9, Sárosd – Martonvásár 2-0, Enying – Mór 1-7, Dunaújváros – Ikarus-Maroshegy találkozót november 30-ra halasztották.