Még nem ébredt fel az oroszlán

2024.06.20. 17:27

Pontot vesztett Dánia ellen az álmos Anglia

Ugyan vezetést szerzett Anglia az Európa-bajnokság C csoportjában Dánia ellen, de Hjulmand pazar góljával egyenlítettek a dánok, és elcsíptek egy pontot.

Kvanduk Bence

Hjulmand ugrasztotta talpra a lelátó vörös felét

Fotó: Justin Setterfield/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
C csoport, 2. forduló.
DÁNIA–ANGLIA 1–1 (1–1)
Frankfurt, Deutsche Bank Park. Vezette: Artur Soares Dias.
DÁNIA: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard – Maehle, Hjulmand (Norgaard, 82.), Hojbjerg, Kristiansen (Bah, 57.) – Eriksen (Skov Olsen, 82.) – Hojlund (Poulsen, 67.), Wind (Damsgaard, 57.). Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand.
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Alexander-Arnold (Gallagher, 54.), Rice – Saka (Eze, 69.), Bellingham, Foden (Bowen, 69.) – Kane (Watkins, 69.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
Gólszerző: Hjulmand (34.), ill. Kane (18.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Nem esett neki Anglia Dániának sem, sőt, annak ellenére, hogy a háromoroszlánosok indították útjára a labdát, az első lövés Hojbjergé volt.

Nagyjából negyed órát kellett várni, mire az angolok elkezdték megtalálni a dánok védelmében a réseket, s egy Foden szólót követően az első lövésük is megszületett. Igaz, ekkor a labda még messze a kapu fölé szállt. A gólra viszont már nem kellett sokat várni, Walker húzott befelé a jobb szélről, majd az ötös vonaláról laposan centerezett. A lábak közt eljutott a labda Kane-ig, aki kapásból a kapu jobb oldalába lőtt. Schmeichel tehetetlen volt.

Ahelyett viszont, hogy a gólt követően növelték volna a nyomást az angolok, visszazártak, s a dán válogatott egyre több lövéssel kísérletezhetett. A 34. percben egy rossz angol passzt követően Kristiansen találta meg Hjulmandot, aki 28 méterről a jobb alsóba lőtt. Pickford nem ért oda a lövésre.
Az egyenlítést követően felbátorodtak a dánok, s még a szünet előtt egy Hojbjerg tekeréssel tesztelték Pickford reflexeit, ekkor viszont az angol hálóőr másodjára felszedte a labdát.

A fordulást követően már aktívabban játszottak az angolok, s a dánokat már nem is igen engedték el a kapujukig, ugyanakkor a másik oldalon ők sem tudták megrezgetni a hálót. Foden távoli bombája a kapufán csattant, majd a csereként beálló Watkins is próbálkozhatott, de Schmeichel védte a közeli próbálkozását.

Az utolsó percekre új erőre kapott Dánia, s Hojbjerg többször is tüzelt, azonban nem kísérte siker a kísérleteit.

Végül egyik csapatnak sem sikerült már gólt szereznie, az angol válogatott teljesítményét pedig füttykoncerttel díjazták a szurkolói.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Angliának nagyobb erőket kell-e mozgósítania, mint Szerbia ellen, vagy a dánok sem tudják igazán megdolgoztatni.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Az angol szurkolók kifütyülik a csapatukat. Köszönjük a figyelmet!

87. perc: Sárga lap! Norgaard birkózta le Gallaghert.

83. perc: Bah vette el a labdát Guehitől, de túl sokáig vezette a dán támadó, és az angol védő javíthatta hibáját.

82. perc: Kettős csere a dánoknál! Eriksen és Hjulmad jött le, helyükön Skov Olsen és Norgaard.

73. perc: Sárga lap! Maehle lépett oda elkésve.

72. perc: Egy távoli lövést kellett védenie Pickfordnak, Hojbjerg suhintotta rá a labdát.

71. perc: Watkins lépett ki a védők közül, de első labdaérintéséből nem tudta az ötös vonaláról bevenni Schmeichel kapuját.

69. perc: Hármas csere az angoloknál. Foden, Kane és Saka le, Bowen, Watkins és Eze be.

67. perc: Újabb dán csere: Hojlund helyére Poulsen állt be.

62. perc: Sárga lap! Gallagher lépett be rossz ütemben.

57. perc: Kettőt cserélnek a dánok! Kristiansen és Wind helyett Bah és Damsgaard folytatja.

56. perc: Foden távoli lövése a kapufán csattat, a kipattanót Saka csúnyán fölé lőtte.

54. perc: Angol csere! Alexander-Arnold helyére Gallagher érkezett.

52. perc: Saka nem tudta jól levenni a labdát, fejjel próbálta kiszorított szögből kapura fejelni a labdát Schmichel mellől, de az oldalhálót találta csak el.

51. perc: Rice távoli, megpattanó lövését könnyedén fogta Schmeichel.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Nincs csere egyik oldalon se.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Hjolmund készítette le a labdát Hojbjerg elé, a 18 méteres tekerést viszont Pickford másodjára fogta.

34. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített Dánia! Egy eladott labdát követően Hjulmand 28 méterről lőtte ki a jobb alsót! Elképesztően nagy gól! 1–1

32. perc: Wind elé pattant a labda az angol tizenhatoson belül, de lövését Guehi blokkolni tudta.

27. perc: Sárga lap! Vestergaard kaszálta el Sakát.

18. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Walker az ötös jobb széléről tette középre a labdát, több láb között is elgurult, mire megtalálta Kanet, aki kapásból a kapu jobb oldalába lőtt! 0–1

Dánia–Anglia
Kane lövését nem érhették el a dánok
Fotó: Matthias Hangst/Getty Images

17. perc: Kane lőtt a tizenhatos előteréből, de az első védőben elakadt a kísérlet.

13. perc: Foden szépen cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de a lövése nagyon gyengére sikerült.

10. perc: A mezőnyben zajlik a csata, az angolok még lövésig se jutottak el.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó angolok indították útjára a labdát, de Hojbjergé az első lövés. A dánok pirosban játszanak.

17:56 – Felcsendültek a himnuszok, hamarosan kezdünk!

17:39 – Lessenek be egy kicsit az oroszlán barlangjába

17:38 – A dán szurkolókra sem lehet panasz

17:31 – Az angolok kapusa egy legendát hagy le

Jordan Pickford rekorderré válik ma a pályára lépésével az angol válogatottban. Peter Shilton 20 meccses csúcsát hagyja maga mögött, a legenda ennyiszer lépett pályára nagy tornákon a nemzeti együttesben.