Olaszországot csak Donnarumma tartotta meccsben

2024.06.20. 20:28

Öngólig gyötörték a spanyolok az olaszokat

Az olaszok végig alárendelt szerepben játszottak Spanyolország ellen, de Donnarummának köszönhetően csak egy öngóllal kaptak ki a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójban.

Kvanduk Bence

Calafiori (a földön) tehetetlen volt a gyors labdával szemben, de megviselte az öngól

Fotó: KENZO TRIBOUILLARD / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
B csoport, 2. forduló
SPANYOLORSZÁG–OLASZORSZÁG 1–0 (0–0)
Gelsenkirchen, Veltins Arena, 49 528 néző. Vezette: Slavko Vincic (szlovén)
SPANYOLORSZÁG: Unai Simon – Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella – Pedri (Baena, 71.), Rodri, Fabián Ruiz (Merino, 90+4.) – Yamal (F. Torres, 71.), Morata (Oyarzabal, 78.), Nico Williams (Perez, 78.). Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente.
OLASZORSZÁG: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco – Barella, Jorginho (Cristante, a szünetben) – Frattesi (Cambiaso, a szünetben), Pellegrini (Raspadori, 82.), Chiesa (Zaccagni, 64.) – Scamacca (Retegui, 64.). Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti.
Gólszerző: Calafiori (55. – öngól).

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első pillanatoktól fogva irányítani akart Spanyolország Olaszország ellen, s ez az idő nagy részében sikerült is neki. Már a második percben gólt fejelhetett volna Pedri, de Donnarumma védett. A spanyolok bal oldala kifejezetten veszélyesen játszott. Nico Williamset és Cucurellát egyszerűen nem tudta megfékezni Di Lorenzo és a visszafutó Chiesa. Számos helyzetet alakítottak ki róluk a spanyolok, a gól viszont nem jött össze az olaszok hálóőre kiváló formája miatt. Eközben a squadra azzurra kontrái nem jelentettek igazi veszélyt Unai Simon kapujára.

Egészen az 55. percig várni kellett mire megtört a jég. Ekkor is Nico Williams játszotta a főszerepet. Balról érkező beadásába Morata csúsztatott bele, s ugyan Donnarumma védte a kísérletet, Calafiori térdére ütötte a labdát, ahonnan a hálóba vágódott a labda.

Ezt követően Morata lövését kellett fölé tolnia Donnarummának, majd Yamal tekerése kerülte el kicsivel a jobb felsőt, illetve Nico Williams lőtte telibe a tizenhatos bal oldaláról a kapufa bal sarkát. Több találatot viszont nem sikerült elérniük. Sőt, a hosszabbítás 6. percében azért izgulhattak, hogy a szöglethez feljövő Donnarummát is semlegesíteniük kell. A sarokrúgást követő felszabadítással viszont véget ért a meccs, s a spanyol együtteshez vándorolt a három pont. A vörösöknek csak az fájhat a meccs után, hogy Rodri kényszerűen kihagyja a következő összecsapást Albánia ellen.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy a spanyol matadorok vagy az olasz bikák kerülnek-e ki győztesen ebből az ütközetből.

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmet!

90+6. perc: Carvajal kapott sárga lapot.

90+4. perc: Fabián Ruiz begörcsölt, jött is helyette Merino.

90+3. perc: Pérez kapott remek labdát mélységből, fel se nézett, úgy célozta meg a bal alsót, de Donnarumma óriási bravúrral védett.

90+2. perc: Perez bőrözte be Di Lorenzót, majd erőteljes lövést adott le 7 méterről, Donnarumma védett.

82. perc: Kihasználták utolsó cserelehetőségüket az olaszok. Pellegrini helyett Raspadori érkezett.

78. perc: Kettőt cseréltek a spanyolok! Nico Williams és Morata távozott, Perez és Oyarzabal érkezett.

71. perc: Kettőt cseréltek a spanyolok! Pedri és Yamal ment le, Baena és Ferran Torres érkezett.

70. perc: Nico Williams cselezett visszafelé a tizenhatos bal sarkánál, majd jobbal megcélozta a hosszú felsőt, de a kapufán csattant a labda.

69. perc: Le Normand kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.

66. perc: Olaszország a jobb oldalon vezetett támadást. Cristiante beadását viszont senki nem érhette el.

64. perc: Cserélnek az olaszok. Chiesa és Scamacca ment le, Zaccagni és Retegui jöttek fel.

60. perc: Lamine Yamal lőtt távolról, centikkel kerülte el a jobb felsőt a kísérlete.

58. perc: Morata lőtt távolról, de Donnarumma fölé tolta a labdát.

55. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Spanyolország! Nico Willimas beadását Donnarumma Calafiorira ütötte, róla pedig a kapuba pattant a labda! 1–0

54. perc: Pedri 23 méterről kínálta meg Donnarummát, de az olasz kapus védett.

52. perc: Cucurella az alapvonalról adta Pedri lábára a labdát, de a középpályás ellőtte a jobb kapufa mellett a labdát.

46. perc: Sárga lap! Cristante rúgta meg Rodrit, ápolni kell a spanyolt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Kettőt cseréltek az olaszok a szünetben. Jorginhót és Frettesit Cristante és Cambiaso váltotta.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Rodri kapott sárga lapot, ki kell hagynia a következő meccset.

45+1. perc: Chiesa vezette rá a labdát Cucurellára, majd a jobbjára tette a labdát, és lőtt, de messze elkerülte a kaput a kísérlete.

41. perc: Fabián Ruiz tűzött rá egy lecsorgó labdát tizenhétről, de Donnarumma védett.

38. perc: Újabb ígéretes spanyol akciót tudtak megállítani az olaszok a tizenhatoson belül.

Spanyolország–Olaszország
Kemény összecsapást vív egymás ellen Spanyolország és Olaszország
Fotó: Edith Geuppert - GES Sportfoto/Getty Images

27. perc: Rodri is megpróbálkozott távolról, de ő nem találta el a kaput.

25. perc: Fabián Ruiz tűzte rá 25 méterről ballal a labdát, de Donnarumma fölé tolta a kísérletet.

24. perc: Morata vezette a tizenhatoson belül a labdát az ötös sarka felé, fordulásból lőtt, de Donnarumma jól helyezkedve blokkolta a kísérletet.

20. perc: Nico Williams bőrözte be Di Lorenzót, de Jorginho besegített, és felszabadított.

15. perc: Sárga lap! Donnarumma kap a reklamálásért.

10. perc: Újabb komoly spanyol helyzet. A balról érkező beadást Nico Williams fejelte mellé.

7. perc: Pellegrinit kellett ápolni, de folytatni tudja a játékot.

3. perc: Nico Williams cselétől esett hasra egy olasz védő, de a spanyol szélső nem tudta lövésig vinni az akciót.

2. perc: Az első lehetőség a spanyoloké. Nico Williams húzott el a bal szélen, majd középre ívelt. Pedri érkezett a beadásra, de Donnarumma fölé tudta ütni a közeli fejest.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó olaszok indították útjára a labdát. A spanyolok piros-sárgában játszanak

20:56 – Felcsendültek a himnuszok, hamarosan kezdünk!

A gladiátorok már a stadionban vannak
Fotó: Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP

20:45 – Egy változás a kezdőkben

Luciano Spalletti bízik abban a kezdőben, amit Albánia ellen a pályára küldött, nem változtatott rajta. A spanyoloknál a védelembe Luis de la Fuente Nacho helyett ezúttal Laportét nevezte.

20:35 – Lamine Yamal is szemügyre vette a stadiont

20:19 – Mezek bekészítve! Igazán kezdhetnénk már!

20:18 – Úton a szurkolók, metróval közelítenek

20:09 – Elegánsan indult a meccsre a squadra azzurra