Kajak-kenu

2024.08.09. 08:30

A DKSE az éremtáblázat élmezőnyében a magyar bajnokságon

Szegeden rendezték meg a serdülő, ifjúsági és U23-as kaja-kenu magyar bajnokságot, ahol 81 tagszervezet közel ezer versenyzője vett részt. Köztük voltak a DKSE sportolói is akik az éremtáblázat előkelő kilencedik helyén zártak.

Szilasi Timea, Kovács Boglárka, Molnár Panna, Mohács Karolina - az egyik aranyérmes egység

Fotó: DKSE

A négynapos, vasárnap zárult verseny az U15–17 korosztályokban válogató is volt a szeptemberi szegedi Olimpiai Reménységek Versenyére, ahova négy DKSE-­fiatal kvalifikálta magát: Bebők Lara, Blényesi Réka, Dohárszki Ábel és Györkő Huba. Az újvárosiak huszonhat versenyzővel indultak, Dolezsál Zoltán, Horváth Attila, Máthé Krisztián, Molnár Gergely, Porteleki Zsolt tanítványai végül négy arany-, négy ezüst- és négy bronzéremmel zártak.

Bebők Lara, Blényesi Luca, Blényesi Réka, Mészáros Enikő az egyik bajnok egység
Fotó: DKSE

A DKSE dobogós eredményei

• U17–U18 férfi C-4 1000 méteren a második helyen a Tóth Bence, Kiss Levente, Slihoczki Dániel, Varga Gábor alkotta újvárosi négyes ért be.
  • U16 férfi C-1 1000 méteren Györkő Huba végzett a harmadik helyen.
  • U15 női K-1 1000 méteren Bebők Lara és Jámbor Lotti (Szekszárd) tudott meglépni a többi versenyzőtől, az aranyérmet végül a DKSE sportolója szerezte meg.
  • U17–U18 férfi C-2 500 méteren, ami egyben Kolonics György emlékfutam is volt, harmadikként ért célba Tóth Bence, Varga Gábor duója. Egy kilométeren pedig másodikak lettek.
  • U15 női K-2 1000 méteren a második pozíciót biztosan tartotta az egész futam során a Mészáros Enikő, Blényesi Luca alkotta dunaújvárosi páros.
  • U15–U16 női K-4 1000 méteren a startot követően három hajónak sikerült ellépni a többiektől, végül a Szilasi Tímea, Molnár Panna, Mohács Karolina, Kovács Boglárka alkotta DKSE-egység a harmadik helyre ért fel.
  • U15 női K-1 500-on Bebők Lara uralta a mezőnyt, és nyert. Ez a táv egyben Csernák Orsolya-emlékfutam is volt, a vándorserleget minden évben itt adják át e szám győztesének, amit Lara vehetett át.
Fotó: DKSE
  • U15–U16 női K-4 500 méteren első helyen végzett a Szilasi Tímea, Molnár Panna, Mohács Karolina, Kovács Boglárka négyes.
  • U15–U16 férfi C-2 500 méteren másodikként ért célba Dohárszki Ábel és Györkő Huba kettőse.
  • U15–U16 vegyes C-4 500-on a bronzérem a Csernák Lilien, Kékesi Brigitta, Kabdebó Levente, Csernák Attila (DKSE és Mogyi Bajai VSE) egység nyakába került.
  • U17–U18 női K-4 5000-en a Mészáros Enikő, Bebők Lara, Blényesi Luca, Blényesi Réka kvartett húzta be a győzelmet.