Kilapátolták

2024.07.09. 19:30

Az érmek mellett egy vadonatúj hajót is nyertek

Csányi Gergő edző mellett Bakcsi Zalán, Paréj Milán, Futó Dorka, Vörös Patrik, valamint Vászon Bence

Fotó: DKKE

A felújított sukorói pálya adott otthont a kétnapos Magyar Kupának. Ide úgy lehetett eljutni, hogy az adott versenyszámokban volt egy meghatározott kvótaszám, ami alapján az első három, négy vagy öt versenyző automatikusan továbbjutott a regionális akadémiai kupákról, valamint azokban kategóriákban, ahol a három legtöbb induló volt plusz kvótákat osztottak ki.

Ezekről a regionális megmérettetésekről kvalifikálta magukat a dunaföldvári fiatalok is. A döntőben az U10-től az U16-os korosztályig rendezték meg a futamokat, az U13 és a gyermek kategóriákban kétezer méteren is rajthoz álltak a legfiatalabbak. Míg az U15-U16-os korosztályúak olimpiai számokban és mixben mérették meg magukat.

A dunaföldvári egyesület is folytatta eredményes szereplését a szezonban. Ráadásul még egy új kenut is hazavihettek.

Ugyanis a Hódy Sport kajak és kenugyártó cég idén két kategória győztesének különdíjként egy nagy értékű kenut is felajánlott. Ebből az egyik a földváriaké lett, miután az MC-1 férfi U11 2000 métert Szabó András Zotmund nyerte meg.