Labdarúgás

3 órája

A Baracs ismét dobogón, megbolydult a tabella - képgalériával

A Fejér vármegyei futball-bajnokság II. osztályának déli felnőtt csoportjában alaposan megbolydult a tabella a 8. forduló után. Az eddig vezető Beloiannisz átadta a helyét a Polgárdi csapatának. A Nagykarácsony vereségével a harmadik pozícióból az ötödikre csúszott. A Baracs viszont ismét a dobogón áll.

Az Apostag csapata elhozta a pontokat Nagykarácsonyból

Szintén kettőt araszolt hátra, a 9. helyre az Előszállás, éppen a Baracs lopta el tőlük a pontokat, amivel már a dobogón a csapat. A Nagyvenyim pedig a legutóbbi győzelmével kettőt ugorhatott a 7. helyre. Nagyot ment az Apostag is a Nagykarácsonyban szerzett három ponttal, a 11. helyről a 8.-ra.

dobogón
A Nagykarácsony vereségével már nincs a dobogón

Nagykarácsony – Apostag 3–4 (1–3)

Nagykarácsony: Turi – Szabó Sz., Kovács, Tábi (Jákli 69.), Nagy, Balogh, Princz, Szabó M. (Simon 46.), Rácz K., Rácz A., Czári (Baranyai 81.).

Apostag: Csajtai – Huszárik, Muncan, Szikora, Farkas, Nárai (Török 88.), Suplicz, Boros, Muncan (Csömör 84.), Farkas (Szarvas 81.), Nagy.

Az első félidő után igencsak össze kellett szednie magát a vendéglátóknak. Az 52. percben aztán Rácz Kevin gólja hozta vissza a nagykarácsonyi egyenlítés reményét, de az 57. percben Farkas a negyedik találattal ismét kétgólos előnyhöz juttatta az Apostagot. Ezután sokáig hosszú gólcsend következett, majd a zárás előtt a 89. percben Szabó Szilárd még igazítani tudott a gólkülönbségen, de a nagykarácsonyiak utol már nem érhették ellenfelüket.

Dobogón a győzelmük után

Előszállás – Baracs 2–3 (2–2)

Előszállás: Gulyás – Mukli, Kovalovszky, Takács, Nyári, Béres, Garbacz, Horváth, Szalai (Puskás 70.), Bozsoki (Kercza 25.), Németh.

Baracs: Vaszócsik – Hepp (Kozma 46.), Áldott, Sbihi, Katona, Takács, Badi, Fülöp (Karászi 89.), Kiss, Éliás.

Éliás korán vezetést szerzett a vendégeknek, amit Szalai kiegyenlített  a 32. percben. Hepp a félidő előtt újra előnyhöz juttatta a Baracsot, de a 45. percben Béres még betalált. Takács góljával gyakorlatilag az 52. percben eldőlt, hogy a vendégek vihetik haza a három pontot.

A 65. percben Kercza kiállításával tíz emberre fogyatkoztak az előszállásiak. Hősiesen küzdöttek, de így, létszámhiányosan kisebb esélyük volt a jó játékerőt képviselő Baraccsal szemben.

Masinka Csaba Előszállás:

Megítélésünk szerint a jogtalan kiállítás nagyon nehéz helyzetbe hozta a csapatot, 25 perc emberhátrányban csoda kellene az egyenlítéshez.

- Az első félidőben nekünk azért több helyzetünk volt, a játék képe alapján a döntetlen lett volna a reálisabb.

Körmendi Zsolt Baracs: – Az első félidő igazi adok kapok volt. Már-már bosszantó, hogy elkerülhető gólokkal hozzuk vissza az ellenfeleinket a meccsbe.

A legnagyobb ellenfelünk mi magunk vagyunk. Ennek elkerülésén kell dolgozzunk.

- Amúgy a játék képe alapján megérdemeltük a győzelmet.

Seregélyes-Sárosd II. – Nagyvenyim 1–2 (0 –1)

Nagyvenyim: Pék – Rezes, Princz, Ráthgéber, Mohács, Kővári, Kovács D. (Furuglyás 66.), Cislo, Sipeki (Gódány 89.)Török Barsa.
Gólszerző: Zsilovics (65.), ill. Ráthgéber (30.), Balogh (76.).

Kőkuti Tamás Nagyvenyim: – Egy szöglet utáni csúsztatott fejes és egy bedobást követő kapu előtti közjáték hozta meg a várt győzelmet.

Maximálisan szervezett volt a csapat és nagyon jól helytálltunk a párharcokban.

- A helyzeteinket is, ami ugyan nem volt sok, de nagyon jó arányban használtuk ki.

A 8. forduló további eredményei: Polgárdi – Pákozd 1-1, Sárszentmihály-Masterplast – Lajoskomárom II. 4-4, Kisláng – Aba Sárvíz 2-3.